İhtiyaç kredisi hesaplama | Uygun Kredi Hesapla

İhtiyaç kredisi hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama

Anlık para ihtiyacına en pratik çözüm seçeneği olarak karşımıza ihtiyaç kredisi seçeneği çıkmaktadır. Bundan dolayı ihtiyaç kredisinin nasıl hesaplandığına dair sorular sıklıkla dile getirilmektedir. Çünkü söz konusu kredi hesaplaması sonrasında geri ödemenizin ne kadar olacağı belirlenmektedir.

 

Kredi satın aldığınızda karşımıza farklı kalem ödemeleri de çıkmaktadır. Bu ödemeler; faiz, dosya masrafları, vergiler ve elbette ki anapara borcudur. İhtiyaç kredisi hesaplamalarında bu 4 faktör etkili olarak kullanılmaktadır. Ana para satın almış olduğumuz kredinin nakit miktarını ifade etmektedir. Yani diyelim ki 10.000 TL kredi çektiniz. Ana para ödemeniz; 10.000 TL’dir.

 

Kredi faizi ise belirli oranda uygulanan ek ücreti ifade etmektedir. Yani aylık 1,5 faiz oranıyla kredi çekmişseniz, anapara tutarınızın %1,5 kadarını faiz olarak ödersiniz. Vergiler bankacılık işlemleri için devlet tarafından kesilen paraları ifade ettiği bilinmektedir. Dosya masrafları esasında bankadan bankaya değişen miktarlarda alınan ve bankaların kendi kredi politikalarıyla şekillenen bir özelliğe sahip oldukları bilinmektedir. Söz konusu faktörlerin tamamı, satın almış olduğunuz kredinin geri ödemesinin ne kadar olacağının netleştirilmesinde etkili olmaktadır.

Arsa kredisi nasıl hesaplanır bilgi edinmek için Arsa kredisi hesaplama yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Şu ana kadar 1 yorum

Uygun Kredi Hesapla Yayın tarihi10:59 pm - Oca 29, 2019

[…] kredi satın almanız da mümkün olmaktadır. İhtiyaç kredisi ile ilgili bilgi veren yazımıza buradan […]